Pływające miasto przyszłości

Globalne ocieplenie i przeludnienie obszarów, na których żyjemy, mogą sprawić, że któregoś dnia, ludzie zamieszkają w gigantycznych, pływających miastach. Scenariusz rodem z fantastyki naukowej, nie jest jedynie mrzonką pisarzy.
Od dziesięcioleci wielu architektów, urbanistów oraz inżynierów, zastanawia się nad tym, w jaki sposób doprowadzić te marzenia do realizacji. Są to bez wątpienia ogromne inwestycje, wymagające niezliczonych godzin pracy i pieniędzy.
Mogą jednak pomóc zwłaszcza państwom wyspiarskim, których obszar z roku na rok maleje. Szacuje się bowiem, że do 2100 roku, poziom oceanów wzrośnie aż o 40 cm.
Pływające miasta przyszłości, byłyby nie tylko skupiskami domów, ale również samowystarczalną lokalizacją, wybudowaną od podstaw na olbrzymich platformach. Wykreowany w ten sposób sztuczny ląd, ze wszelkimi naturalnymi elementami, miałby za zadanie uatrakcyjniać życie mieszkańcom.
Pytanie tylko, czy taka ewentualność będzie miała miejsce i czy każdego mieszkańca Ziemi będzie stać na taką alternatywę.
Przeczytaj również: Kim jest tak właściwie architekt?
Przeczytaj również: Styl romański
Przeczytaj również: Społeczna rola ochrony zabytków
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Kariera zagraniczna w sporcie
Rozwijanie kariery często budzi w nas skojarzenia z działalnością prowadzoną w zakresie prac biurowych. Owszem, zdarza się również, że kariera zagraniczna w pewien sposób objawia się w eksporcie produkowanych przez siebie dóbr za granicę. akcesoria.omijanie-korkow.com.pl https://www.staplesadvanta

Przyjazna przestrzeń
Zwykło się mówić, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jak więc sprawić, aby dobrze było nam, również poza nim? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Należy stworzyć przyjazną przestrzeń wszędzie tam, gdzie na co dzień przebywamy. Zakłady pracy, szkoły, szpitale, a nawet ulice i parki, powinny być