Obiekty drewniane – piękne z natury

Jeśli cofniemy się nieco w historii architektury, to dotrzemy do czasów, w których możliwości adaptacji materiałów budowlanych były mocno ograniczone.
Ludzie nie dysponowali wtedy technologiami pozyskiwania wydajnych materiałów syntetycznych, więc musieli bazować w dużej mierze na tym, co dawała natura.
Wyrób cegieł w pewnym momencie stał się dość powszechny, jednak wymagało to czasu i generowało koszty.
Alternatywą łatwo dostępną było drewno.
Nieskomplikowana obróbka, duże możliwości dekoracyjne – to sprawiało, że powstawały i były realizowane projekty obiektów wykonanych w całości z drewna.
Dotyczyło to prywatnych domostw, jak też obiektów sakralnych.
Wspaniałe przykłady drewnianych kościółków możemy znaleźć w południowej Polsce – docenił je świat, albowiem trafiły na listę dziedzictwa UNESCO.
Podobne obiekty są również w Norwegii oraz w innych państwach europejskich.
Użycie drewna w architekturze ma miejsce także dziś, choć stanowi ono bardziej element dekoracyjny i ciekawy dodatek do całości.
Przeczytaj również: Kim jest tak właściwie architekt?
Przeczytaj również: Styl romański
Przeczytaj również: Społeczna rola ochrony zabytków
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Kariera zagraniczna w sporcie
Rozwijanie kariery często budzi w nas skojarzenia z działalnością prowadzoną w zakresie prac biurowych. Owszem, zdarza się również, że kariera zagraniczna w pewien sposób objawia się w eksporcie produkowanych przez siebie dóbr za granicę. akcesoria.omijanie-korkow.com.pl https://www.staplesadvanta

Przyjazna przestrzeń
Zwykło się mówić, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jak więc sprawić, aby dobrze było nam, również poza nim? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Należy stworzyć przyjazną przestrzeń wszędzie tam, gdzie na co dzień przebywamy. Zakłady pracy, szkoły, szpitale, a nawet ulice i parki, powinny być