Buty robocze w przemyśle
Noszenie obuwia, które w optymalny sposób zabezpieczy pracownika przed urazami stóp i palców to konieczność w różnych sytuacjach.
Wzmacniane buty muszą zakładać ludzie wszędzie tam, gdzie może spaść im na nogę coś ciężkiego i twardego.
Dlatego spotyka się je na placach budowy, w zakładach produkcyjnych czy warsztatach samochodowych.
Dobry but roboczy należy dobierać pod kątem warunków pracy oraz pory roku.
Jeśli pracownik działa głównie na zewnątrz, zimą powinien nosić buty ocieplane i o właściwościach termoizolacyjnych, a latem nieco lżejsze.
Niektóre modele obuwia roboczego są tak dobrze zaprojektowane, że trudno je odróżnić od zwyczajnych butów do noszenia na co dzień.
Z racji niższej ceny są one czasami wybierane jako but codzienny – i nie rodzi to estetycznego zgrzytu.
Jeśli praca odbywa się w jakiejś fabryce lub w zakładach chemicznych, gdzie stosowane są posadzki do hal produkcyjnych, warto sięgnąć po obuwie o antyelektrostatycznej podeszwie, odpornej na działanie olejów oraz wysokich temperatur.
Stosowne informacje zawsze powinny znajdować się w dokumentacji dołączonej przez wytwórcę.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Społeczna rola ochrony zabytków
To, że zabytkowe dzieła architektury podlegają ochronie prawnej jest normą cywilizacyjną w naszym kręgu kulturowym. Obecność takich regulacji w prawie jest wynikową tego, że Europa ma szczególny wkład w rozwój architektury i praktycznie w każdym kraju są fantastyczne przykłady tego, jak można było
Symbol Amnesty International
W maju 1961 roku ukazał się apel Petera Benensona opublikowany w londyńskim „The Observer” o uwolnienie sześciu ofiar dyktatur politycznych nazwanych po raz pierwszy „więźniami sumienia”. W lipcu sygnatariusze apelu spotkali się w Brukseli i postanowili powołać międzynarodowy ruch w obronie osobis