Zęby są naszą wizytówką. Jeśli są białe, równe i zadbane, to z pewnością chętniej będziemy się uśmiechać i nawiązywać nowe znajomości. Zaniedbane i żółte zęby sprawią, że będziemy się czuli niepewnie, a co się z tym wiąże, będziemy robić wszystko, aby jak najmniej się odzywać w towarzystwie. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że tak wiele osób interesuje się tematem wybielania zębów.

Im szybciej zaczniemy poznawać ten temat i dostępne metody wybielania zębów, tym szybciej zauważymy oczekiwane efekty.

Od czego zacząć?

Jeżeli chcemy, aby nasze zęby były białe i zadbane, to powinniśmy udać się do stomatologa, aby ocenił on czy nie mamy czasami kamienia nazębnego. Jeśli jest, należy go usunąć, bo nie tylko wizualnie wpływa na wygląd naszych zębów, ale również może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Kiedy już kamień zostanie usunięty, możemy zacząć stosować specjalne pasty wybielające, zawierające odpowiednie składniki i drobinki, dzięki którym te nasze zęby powinni stać się śnieżnobiałe.

Jeśli to nie wystarczy, to zawsze możemy spróbować jeszcze stosowania odpowiednich żeli i pasków, które są przyklejane na zębach. Może się jednak okazać, że nasze zęby są już na tyle przebarwione, że trudno będzie nam sobie poradzić samodzielnie z tym problemem. Wówczas konieczna może się okazać wizyta u dentysty i skorzystanie ze specjalistycznych metod.

Co na to dentysta?

Jeśli wszystkie inne sposoby zawiodły, to możemy udać się do dentysty.

On zrobi specjalny odlew naszych zębów i na jego podstawie przygotuje dla nas silikonową nakładkę. Będzie ona idealnie przylegała do każdego zęba, a jednocześnie nie będzie nam utrudniała normalnego funkcjonowania. Stomatolog dobierze też specjalny krem i zdecyduje o jego stężeniu, tak aby była pewność, że poradzi sobie on z naszym przebarwieniem. Taką nakładkę połączoną z żelem, będziemy musieli nosić przez kilka tygodni, po kilka godzin w ciągu dnia, aż nasze zęby uzyskają taki odcień bieli na jakim nam zależało.

Taki sposób jest pewny i długotrwały, ale niestety dość kosztowny. Nie mniej, dla efektu tak czystych i białych zębów, z pewnością warto zdecydować się na taki wydatek, zwłaszcza jeśli dzięki temu będzie miała wzrosnąć nasza pewność siebie. Warto zobaczyć w jaki sposób możemy wybielić nasze zęby. Może się okazać, że jest to łatwiejsze niż myśleliśmy, jednak nie powinniśmy się nastawiać, że sama pasta wybielająca wystarczy.

Zazwyczaj o wybielaniu zębów myślimy dopiero wtedy, gdy te przebarwienia są już dość znaczne.