Jesteś w sytuacji, w której zastanawiasz się nad wynajęciem pracownika, jednak nie jesteś do końca pewny, czy takie rozwiązanie będzie właściwe? Jeśli choć o tym pomyślałeś, to zapewniamy Cię, że w Twojej sytuacji jest to rozsądne rozwiązanie. Istnieją sytuacje, w których wynajęcie pracownika będzie jedyną możliwością, która niesie za sobą korzyści firmie.

Tak będzie w przypadku, gdy Twoja firma będzie zmagała się z tymczasowym brakiem zatrudnienia, w szczególności spowodowanym zbyt dużą ilością pracy, a zbyt małą liczbą pracowników. Taka sytuacja ma z reguły miejsce w sezonie, kiedy firma cieszy się dużą ilością zleceń.

Zatrudnienie pracownika w tym czasie daje gwarancję wykonania pracy, ale nie niesie za sobą niepotrzebnych zwolnień poza sezonem. Podobnie pracownik wynajęty może doskonale sprawdzić się w sytuacji, w której jeden z pracowników przebywa na dłuższym urlopie lub chorobowym.

Pracownik wynajęty będzie także niezastąpiony, gdy konieczne będzie wykonanie jednorazowej, dodatkowej pracy, na którą pracownicy firmy nie mają czasu. Pracownik z leasingu sprawdzi się także jako specjalista w danej dziedzinie, lub osoba z dodatkowymi uprawnieniami, które są konieczne do wykonania określonej pracy.

www.johnattardmontalto.com