Mleczne zęby potrzebują takiej samej troski o kondycje jak zęby stałe. Rodzic nie powinien bagatelizować wszelkich dolegliwości dziecka związanych z mleczakami. Ponieważ ich zaniedbanie może bardzo niekorzystnie wpłynąć na prawidłowy rozwój zębów stałych. Jak troszczyć się o mleczne uzębienie maluchów? Kilka praktycznych porad znajdziesz w artykule poniżej.

Mleczaki pod lupą

Pierwszą istotną kwestia, którą zawsze należy poruszać w przypadku dbania o żeby jest oczywiście zachowywanie higieny na odpowiednim poziomie. Rodzice mają obowiązek nauczyć dziecko szczotkowania zębów po każdym posiłku. Niekoniecznie będzie to męczące zadanie.

Komornik Paweł Tomczak Jeśli chcesz, nasza szkoła jogi Zielona Góra nauczy Ciebie ćwiczeń relaksacyjnych.

Ponieważ malucha można w bardzo prosty sposób przekonać do codziennej pielęgnacji uśmiechu. Wystarczy wyposażyć go w ładną szczoteczkę i dziecięcą pastę do zębów, która najczęściej nie ma ostrego, miętowego posmaku. Również etap gubienia mleczaków, który nie jest zbyt przyjemnym dla pociechy wymaga szczególnej uwagi opiekunów. Należy kontrolować wzrost stałych zębów, być może udać się do dentysty kiedy zauważymy jakiekolwiek niepokojące oznaki. Ponieważ szybko mogą wystąpić mało estetyczne zniekształcenia zębów, które trzeba korygować za pomocą aparatu ortodontycznego. Występowanie na mleczakach ubytków w formie powszechnie znanych dziur to aspekt, jaki powinien stanowić dla rodzica czerwone światło. Jego zignorowanie negatywnie wpłynie na codzienne funkcjonowanie dziecka, jego wizerunek i zdrowie.

Lepiej udać się jak najszybciej do gabinetu stomatologa w celu usunięcia ubytków. Próchnicy wiele nie trzeba, by mogła spokojnie się rozwijać w jamie ustnej dziecka. Dlatego higiena zębów oraz ich regularna kontrola są jak najbardziej wskazane. Bez znaczenia nie pozostaje też dieta malucha. Im mniej słodyczy, tak kochanych przez dzieci tym lepiej. Cukier nie ma żadnego pozytywnego wpływu na uśmiech i warto przekonać do tego stwierdzenia dziecko już na początku życia. Przełoży się to na utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała w przyszłości i znacznie lepszą kondycje uzębienia.

www.msknet.pl