Decyzja o całkowitym usunięciu zęba nie zawsze jest łatwa. Zabieg ten nie należy również do przyjemnych i pociąga za sobą konsekwencje wizerunkowe oraz zdrowotne. Jednakże zdarzają się w praktyce stomatologicznej sytuacje, w których takie działanie jest nieuniknionym i jedynym wyjściem. Poznaj kanon przesłanek, które będą sygnalizowały Twojemu dentyście podjęcie decyzji o usunięciu zębów. Powody usuwania zębów Jeżeli zęby mają mocno uszkodzenie korzenie nic im już nie pomoże. Bezapelacyjnie nadają się do szybkiego usunięcia.

Podobnie w sytuacji, gdy cierpimy na bardzo duże uszczerbki w koronach. Zdarzają się także przypadki pacjentów, którzy nie maja w jamie ustnej miejsca na kolejne zęby. Dlatego usuwa się niektóre z nich, by zapobiec ogromnym skrzywieniom które wyglądają bardzo nieestetycznie. Zniszczenia zębów polegające na znacznym uszkodzeniu jego tkanek, jakie uniemożliwiają zastosowanie protezy to kolejna przesłanka prowadząca do pożegnania z zębem. Nieleczona i przez to mocno zaawansowana próchnica również skutkuje wyrwaniem chorych zębów, jakim nie pomoże już zakładanie plomb. Zakażenia różnego typu, jakie zdarza się ignorować mogą być powodem do ekstrakcji uzębienia.

Prowadzą one w pierwszej kolejności do bolesnego zapalenia, kiedy dentysta nie jest w stanie nam pomóc wybiera ostateczne rozwiązanie. Zwracając szczególną uwagę na powyższe przypadki praktyk skutkujących usunięciem uzębienia, warto zacząć profilaktykę i odpowiedni tryb życia, które korzystnie wpłyną na ogólny stan zdrowia, samopoczucie i kondycje zębów. Warto przyjrzeć się również liście powodów, które nie pozwolą na przeprowadzenie przez stomatologa ekstrakcji zębów. Znajduje się wśród nich zaawansowana cukrzyca, położenie zębów na naczyniach krwionośnych, anemia pacjenta, szczękościsk. Jeżeli pacjentem jest kobieta w ciąży powinna poinformować o tym lekarza. Ponieważ wykonywanie powyżej opisywanego zabiegu przed upływem pierwszych trzech miesięcy może okazać się bardzo niekorzystną decyzją.

www.chorobyswiata.com.pl