Aparaty ortodontyczne są zakładane na zęby krzywe, które nie układają się prawidłowo w zgryzie i zaburzają jego wygląd estetyczny. Nie zakłada się ich na zęby mleczne. Można tego typu leczeniem objąć tylko zęby stałe, które posiadają wszyscy dorośli pacjenci oraz dorastające nastolatki. Obecnie wybór typu aparatu ortodontycznego jest bardzo szeroki. Warto dodać także, że przestał on być powodem do wstydu i odczuwania braku akceptacji wśród społeczeństwa, a w szczególności w przypadku nastoletnich pacjentów wśród ich rówieśników.

Jest to narzędzie, które służy przywróceniu prawidłowego wyglądu uśmiechu, co w znaczący sposób wpływa na jednoczesną poprawę urody.

Oferta aparatów ortodontycznych

W niniejszym artykule przedstawiamy typy aparatów ortodontycznych, z którymi można spotkać się w współczesnym świecie medycyny. Od lat stosuje się standardowe rozwiązania w oparciu o wykorzystanie metalu jako materiału budulcowego aparatu. Cena nie jest wygórowana, a skuteczność gwarantuje doświadczenie pozyskane dzięki jego wcześniejszemu stosowaniu u licznych pacjentów. Minus to rzucający się w oczy wygląd aparatu, który nie dla każdego jest komfortowy.

Znaleziono w ortodoncji rozwiązanie dla alergików, którym wcześniej znacznie trudniej było prostować zęby stosując aparaty metalowe wywołujące u nich różne reakcje alergiczne. Teraz wybiera się dla tego typu pacjentów aparaty tytanowe. Znacznie droższą wersją aparatów są te zaliczane do estetycznych. Mogą one być wykonane głownie z ceramiki, albo szafiru. Dzięki temu stanowią rodzaj biżuterii i nie są tak widoczne jak wcześniej omówione.

Oczywiście ta cecha pociąga za sobą wzrost ceny. W ofercie wielu ortodontów i techników dentystycznych, którzy odpowiadają za pracę nad aparatami znajdziemy również aparaty samoligaturujące i lingwalne. Pierwsze z nich leczą krzywizny uzębienia w znacznie szybszym tempie niż pozostałe. Drugie perfekcyjnie dopasowują się do szczęki pacjenta. Ostatnim typem aparatu jest wyjmowany, który nosi miano przezroczystego.

Właściciel nie jest zobowiązany nosić go 24 godziny na dobę. Można np. w nim tylko spać, a efekty pojawią się z czasem o ile będziemy regularni.

ggdownload.pl