Przesadziliśmy już roślinę do nowej większej doniczki. Zastosowaliśmy drenaż oraz dobrą żyzną glebę. Warto jednak jeszcze zwrócić uwagę, że po kilku dniach może okazać się że podłoża jest z byt mało, dlatego konieczne jest jego uzupełnienie.

Zachowując wspominaną już dwucentymetrową przerwę do rantu doniczki. W dniu przesadzenia konieczne jest podlanie rośliny według określonego sposobu dla danego gatunku. Jednak intensywność powinna być nieznacznie mniejsza.

Dzięki temu świeże podłoże lepiej przylegnie do korzeni. Przez następne kilka dni nie podlewamy rośliny. Jest to niezbędne do pobudzenia korzeni do pozyskiwania wody w nowym podłożu, a tym samym do szybszego ukorzenienia.

Niemniej jednak jeśli temperatura powietrza znacznie się zwiększyła, roślina będzie wymagać większej wilgotności, w tym celu warto codziennie zraszać liście wodą. Konieczne jest także postawienie w tym okresie doniczki w mniej nasłonecznionym miejscu. Po upływie trzech dni można już postawić roślinę w docelowym miejscu.

www.kontrola-predkosci.pl