Wielu ogrodników chce cieszyć się pięknym ogrodem jak najdłużej. Zwykle przykładamy największą uwagę do tego, by urok naszego kawałka ziemi nie przeminął wraz z zakończeniem lata. Warto jednak przedłużyć czas życia swojego ogrodu sprawiając, by rozpoczął się jak najwcześniej.

Jeśli chcesz cieszyć się widokiem kwitnących kwiatów już w marcu, posadź w ogrodzie pierwiosnki. Primulki, bo tak brzmi inna nazwa tychże kwiatów, zaraz obok przebiśniegów, uchodzą za swoisty symbol wiosny. Wtedy też kwitną najpiękniej – w marcu i kwietniu.

Zdarza się jednak, że przy sprzyjających warunkach, kwiatostany mogą utrzymywać się aż do lata. Kwiaty te doskonale znoszą zimę i niskie temperatury. Na wszelki wypadek jednak w okresie największych mrozów warto przykrywać je gałązkami iglastych roślin.

Ogromną zaletą pierwiosnków jest łatwość ich uprawy. Nie powinny przysporzyć zbyt wielu kłopotów nawet początkującym ogrodnikom. Żeby jednak cieszyć się widokiem kolorowych kwiatów już po stopnieniu ostatnich śniegów, należy pomyśleć o tym prawie rok wcześniej, gdyż okres wysiewu primulek przypada na początek maja.

www.mojeubezpieczenia24.pl