Rozwijanie kariery często budzi w nas skojarzenia z działalnością prowadzoną w zakresie prac biurowych. Owszem, zdarza się również, że kariera zagraniczna w pewien sposób objawia się w eksporcie produkowanych przez siebie dóbr za granicę.

Pamiętajmy jednak, że poza granicami kraju można rozwijać się w wielu, niekoniecznie ściśle określonych branżach. Na pierwszy rzut oka nie muszą być nawet związane z prowadzeniem biznesu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się z pewnością rozwijanie kariery zagranicznej w sporcie. Można to zauważyć choćby zwracając uwagę na prestiż, jakim cieszą się polscy piłkarze mający okazję grać w zagranicznych klubach.

Szacunek, jakim może cieszyć się sportowiec w branży uzależniony jest też oczywiście od poziomu drużyny, do której zostanie przyjęty. Prestiż zagranicznych piłkarzy czy sportowców nie jest jednak ściśle związany tylko i wyłącznie z jakością i poziomem ich gry.

Poza granicami Polski wynagrodzenia uzyskiwane przez osoby zawodowo uprawiające sport często są znacznie wyższe niż w naszym kraju. Taki transfer wiąże się więc również z awansem społecznym, gdyż może wpłynąć na zmianę poziomu życia zawodnika.

prawnik w pile