Coraz większą wagę przykładamy do aktywnego spędzania czasu. Nawet jeśli mamy małe dzieci, to chcemy mieć możliwość wybrania się na wycieczkę rowerową, podczas której nie tylko wszyscy będą mogli wygodnie podróżować, ale również będzie bezpiecznie. Nic więc dziwnego, że producenci akcesoriów rowerowych wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców i zaoferowali specjalne foteliki, w których można przewozić dziecko. Jak się okazuje, mamy tutaj do wyboru rozwiązania, które można montować na tył, jak i takie, które montowane są z przodu, na kierownicy. Które z nich wybrać, abyśmy mieli pewność, że naszemu dziecku będzie nie tylko wygodnie, ale również, że będzie ono bezpieczne?

Kiedy na przód?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, kiedy powinniśmy zamontować fotelik na przód, to warto wiedzieć, że są one przeznaczone dla mniejszych dzieci, takich które nie przekroczyły jeszcze 15 kg. Wówczas możemy taki fotelik bezpiecznie zamontować na kierownicy i pozwolić, aby nasze dziecko podróżowało w ten sposób. Odpowiednie pasy bezpieczeństwa, jak i uchwyty na nóżki sprawią, że taka podróż nie tylko będzie wygodna i ciekawa, bo dziecko będzie widziało to samo co my, ale przede wszystkim będzie ono całkowicie bezpieczne podczas jazdy. Z kolei my na bieżąco będziemy mogli kontrolować co się dzieje i czy nasze dziecko jest zadowolone, czy może powinniśmy zrobić chwilę przerwy. Warto także wiedzieć, że takie foteliki są odpowiednio przygotowane, dzięki czemu dziecko ma zapewnioną niezbędną amortyzację, co również przekłada się na wygodę podczas jazdy.

No i warto zaopatrzyć się w specjalną osłonę na kierownicę, tak aby zasłonić dziecko przed wiatrem i owadami, co dodatkowo jeszcze zwiększy jego komfort jazdy.

Kiedy więc na tył?

Przede wszystkim fotelik montowany na tył powinniśmy wybierać wówczas, gdy nasze dziecko przekroczyło już wagę 15 kg. Takie foteliki również mają zapewnioną odpowiednią amortyzację, a niektóre jeszcze dają nam możliwość odchylenia ich o kilkanaście stopni, co pozwoli dziecku spokojnie spać w takim foteliku, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa. Mając fotelik z tyłu, musimy się liczyć z tym, że nie będziemy mogli przez cały czas kontrolować tego, co robi nasze dziecko. Dlatego dobrą wiadomością jest fakt, że wiele z fotelików ma takie zabezpieczenia na pasach bezpieczeństwa, że dziecko nie jest w stanie samodzielnie ich odpiąć. To sprawi, że taka podróż będzie dla nas znacznie przyjemniejsza i spokojniejsza, bo nie będziemy musieli się martwić o bezpieczeństwo pociechy. Wybierając fotelik na rower, przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę wiek i wagę dziecka. Następnie warto sprawdzić jakie ma opinie i czy jest bezpieczny. Jeśli będzie spełniał nasze oczekiwania, spokojnie możemy się zdecydować na jego zakup.

www.bg-consulting.pl