Coraz częściej chcemy mieć pod kontrolą to gdzie są nasze dzieci i co się z nimi dzieje. To oznacza, że nawet jeśli kilkulatkowie mają pokonać drogę z domu do szkoły, to chcemy mieć pewność, że faktycznie ją pokonali i że bezpiecznie dotarli na miejsce. Dlatego też, warto wiedzieć, że są specjalne urządzenia, które pozwolą nam na sprawdzenie, gdzie znajduje się nasze dziecko, a dodatkowo jeszcze oferują one wiele innych, przydatnych funkcji.

Wygląda jak zegarek

Dla dzieci możemy kupić urządzenie, które wygląda jak zegarek, ale z pewnością oferuje znacznie więcej funkcji. Przede wszystkim nie tylko pokazuje godzinę i datę, ale również daje nam możliwość sprawdzenia lokalizacji naszego dziecka, tak abyśmy mogli się upewnić, że faktycznie jest ono tam gdzie powinno być. Co więcej, możemy to zrobić w taki sposób, że nasze dziecko nawet nie będzie sobie z tego zdawało sprawy.

Dodatkowo jeszcze taki zegarek posiada funkcję telefonu, a więc rodzic może do niego zadzwonić i na odwrót dziecko może zadzwonić do rodzica. Co ważne, to rodzic decyduje jakie numery dziecko może mieć w swoim telefonie, tylko rodzic je może wprowadzić za pomocą specjalnej aplikacji, a jeśli ktoś nie będzie się znajdował w książce numerów, to nie będzie mógł się do dziecka dodzwonić, co również pomoże nam je lepiej kontrolować.

Dziecko go nie wyłączy

Obawiamy się, że dziecko idąc gdzieś gdzie iść nie powinno, wyłączy takie urządzenie i już nie będziemy wiedzieli, gdzie się znajduje? Największą zaletą tego typu urządzeń jest to, że sterować nimi mogą tylko rodzice za pomocą specjalnej aplikacji, którą będą mieli wgraną w telefonie.

To oznacza, że dziecko nie tylko nie będzie mogło samo dodawać nowych numerów do książki telefonicznej, ale również nie będzie mogło samodzielnie takiego urządzenia wyłączyć. Dzięki temu rodzic będzie miał cały czas kontrolę nad tym, gdzie dziecko się znajduje, a co więcej niektóre z tych urządzeń pozwalają na podsłuchanie w czasie rzeczywistym tego, co właśnie dzieje się w najbliższym otoczeniu dziecka. Korzystanie z takich urządzeń jest wygodne.

Z jednej strony dajemy dziecku trochę swobody i uczymy je samodzielności, a z drugiej cały czas mamy nad nim kontrolę i możemy sprawdzić czy faktycznie przebywa tam, gdzie miało przebywać. A możliwość kontaktu z dzieckiem w razie potrzeby, jest dodatkową opcją, która przemawia na korzyść tego typu urządzeń. Warto więc sprawdzić, jakie są tutaj możliwości i które z nich najlepiej wybrać.