Ciało kobiety ciężarnej ulega charakterystycznym zmianom. Powiększający się brzuch oraz większy biust w praktyce oznaczają konieczność zakupu nowych ubrań. Obecnie przyszłe mamy mogą wybrać strój na każdą okazję. Powstały bowiem specjalistyczne sklepy, których podstawowym asortymentem jest odzież ciążowa.

Dzięki nim ciężarna może wyglądać bardzo kobieco. W tego typu sklepach warto kupować spodnie ciążowe. Ich krój jest specjalnie dopasowany do potrzeb kobiety ciężarnej. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są spodnie.

Dla przyszłych mam najlepsze będą naturalne tkaniny, które cechują się tym, że przepuszczają powietrze. Dodatkowo materiał powinien być rozciągliwy, co jest szczególnie wskazane w okresie ciąży. Spodnie ciążowe znacząco różnią się od tradycyjnych. Przede wszystkim mają odmienny fason.

Spodnie dla ciężarnych posiadają wszyty specjalny pas, który wykonany jest z elastycznego materiału. Przed zakupem należy przymierzyć wszystkie spodnie i wybrać te, które są najbardziej komfortowe. Warto przy tym uważać na to, aby pas nie był zbyt luźny, ponieważ może wówczas ześlizgiwać się podczas chodzenia. Spodnie ciążowe mają jeszcze jedną zaletę – ich podwyższony stan stanowi niejako ocieplenie na nerki.

Obecnie producenci oferują bardzo zróżnicowane warianty spodni. Przyszłe mamy mogą wybierać pośród tradycyjnych dżinsów, rybaczek, a nawet krótkich spodenek. Dodatkową zaletą spodni ciążowych jest to, że delikatnie podkreślają powiększający się brzuszek.

www.antonioland.pl