Wchodząc na portale rekrutacyjne luz strony publikujące ogłoszenia z ofertami pracy czasami można się zagubić. Trudno jest bowiem w gąszczu tych informacji znaleźć jak najlepszą dla siebie ofertę, a jeżeli już nam się wydaje, że trafiliśmy na dobre ogłoszenie to pojawia się pytanie, czy aby na pewno możemy zaufać temu pracodawcy.

Gdzie zatem można takie informacje zweryfikować i jak tego dokonać? Przede wszystkim staraj się, oczywiście w miarę możliwości, zatrudniać się z firmach, które już od co najmniej kilku lat działają na rynku. Będziesz miał wtedy większą pewność co do zatrudnienia oraz tego, że firma nie upadnie po kilku miesiącach.

Sprawdź też w internecie ogólne opinie o pracodawcy. Na portalach internetowych możesz poczytać opinie osób, które już kiedyś były zatrudnione w danej firmie.

Ich ocena będzie na pewno słuszna i obiektywna. Zweryfikuj także charakter poszczególnych ogłoszeń.

Często np. można znaleźć ofertę pracy w branży marketingu, a przy rozmowie rekrutacyjnej okazuje się, że firma tak naprawdę szuka akwizytorów, gdyż ich pracę podciąga pod rodzaj marketingu bezpośredniego.