Sklepy z odzieżą dla kobiet ciężarnych oferują bardzo zróżnicowany wybór. Przyszłe mamy mogą w nich znaleźć stroje na każdą okazję. Warto jednak wybierać odpowiednie ubrania, które będą wygodne dla mamy. Najlepiej żeby były wykonane z naturalnych tkanin. Najważniejszym kryterium jest jednak brak ucisku, szczególnie w okolicy brzucha. Z tego powodu idealną opcją są bluzki lub sukienki, które posiadają odcięcie pod biustem. Tego typu ubrania mają wiele korzyści.

Jedną z nich jest to, że doskonale podkreślą rosnący brzuszek. Jednakże ubrania te mogą się przydać nawet po porodzie. W szczególności dotyczy to tych kobiet, które zmagają się z nadwagą. Zazwyczaj największą trudność stanowi zakup spodni i spódnic. Kobietom w ciąży szczególnie polecane są spodnie typu biodrówki. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że stan tych spodni umieszczony jest poniżej linii brzucha. W sklepach można znaleźć specjalne bluzki, które są nieco przedłużane na przodzie.

Dzięki temu bluzki nie podnoszą się na brzuchu. Dodatkowo panie w ciąży mogą zakupić specjalny pas ciążowy, który będzie idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dany element garderoby będzie za krótki. Ważną częścią garderoby są także buty. Kobiety w ciąży powinny zrezygnować ze szpilek i butów na wysokim obcasie. Zamiast tego należy wybrać obuwie na płaskiej podeszwie. Na wyjątkowe okazje można założyć buty na niskim, ale stabilnym obcasie. Codzienny strój można uzupełnić o liczne dodatki.

Lepiej zrezygnować z pierścionków, ponieważ w okresie ciąży występują częste obrzmienia palców.