Korzystając z nawigacji chcemy mieć pewność, że będzie ona prosta i logiczna w użytkowaniu. To dlatego, że podczas jazdy powinniśmy jak najmniej na nią zerkać, dlatego też, ważne jest to, abyśmy z wyprzedzeniem mogli sprawdzić, gdzie powinniśmy jechać, w którym miejscu powinniśmy skręcić, jak również nie powinniśmy mieć problemów z zauważeniem, którym pasem powinniśmy się poruszać. To też oznacza, że warto się dowiedzieć czym w nawigacji jest asystent pasa ruchu i jak wiele tak naprawdę mu zawdzięczamy.

Im więcej pasów tym gorzej

Nie ma co ukrywać, że im więcej jest pasów na jezdni, tym gorzej może nam przychodzić zorientowanie się, w którym miejscu powinniśmy skręcić.

Dlatego właśnie w nawigacjach znajduje się taka funkcja jak asystent pasa ruchu. Dzięki niemu mamy dokładnie pokazane jaki kolejny manewr powinniśmy wykonać i za ile metrów powinno się to stać. To oznacza, że wystarczy szybkie rzucenie okiem na ekran nawigacji, abyśmy wiedzieli, jaki powinien być nasz kolejny ruch. W niektórych nawigacjach będziemy mieli wyświetlone wszystkie pasy i kierunki jazdy, ale ten którym powinniśmy jechać będzie oznaczony innym kolorem, tak aby łatwo było go odróżnić od reszty pasów.

Co więcej, taki asystent pasa ruchu nie tylko może nam w sposób graficzny pokazać gdzie powinniśmy skręcić i którym pasem powinniśmy jechać, ale również możemy otrzymywać odpowiednie komunikaty głosowe, co jeszcze bardziej skróci czas patrzenia na nawigację i odrywania wzroku od drogi i tego co dzieje się przed nami.

Ułatwia jazdę

Tego typu asystent z pewnością sprawia, że podróż jest przyjemniejsza, spokojniejsza i mniej stresująca. Jeśli z wyprzedzeniem wiemy, gdzie mamy skręcić i którym pasem powinniśmy się poruszać, to nie będziemy mieli problemów, aby odpowiednio wcześniej się na danym pasie ustawić. To pomoże nam uniknąć wielu stresów, a dodatkowo jeszcze sprawi, że nawet przy większej ilości pasów, nie będziemy czuli się zagubieni, bo dobrze będziemy wiedzieli jak powinniśmy jechać.

Wspomnieć tutaj również trzeba, że przy tego typu nawigacjach, wszystko jest dokładnie przygotowane, a więc nawet krótkie spojrzenie wystarczy, abyśmy wiedzieli, gdzie musimy jechać. Warto sprawdzić jak w danej nawigacji działa asystent pasa ruchu, tak abyśmy przekonali się, czy będzie on dla nas odpowiedni i czy nie będziemy mieli najmniejszych problemów, z dostrzeżeniem tych najważniejszych informacji.