Prognozy Komisji Europejskiej dla polskiego rynku pracy na rok 2015 są bardzo pozytywne – zatrudnienie wzrośnie, bezrobocie spadnie, nawet jeśli procenty te nie są aż tak diametralnie różne od tych w 2015 to i tak każda poprawa cieszy. Jednak rok 2014 nie był dla rynku pracy w Polsce również tragiczny i pojawiło się wiele aspektów, mogących cieszyć nas na przyszłość.

W listopadzie 2014 roku stopa bezrobocia spadła o blisko 2% w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniosła 11,4%. Oznacza to, że na rynku pracy nastąpiło dość spore ożywienie i że z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.

Średnia pensja również minimalnie wzrosła, jednak tu kwestia zadowolenia jest bardzo indywidualna, niektórzy przecież dostali znaczne podwyżki, inni nie dostali ich wcale. Pozytywnym aspektem jest jednak to, że mimo wszystko średnie wynagrodzenie nie spada.

Przeciętne wynagrodzenie brutto wynosi 3937 zł. Pracodawcy według ankiet podkreślają, że ich celem na kolejne kwartały jest dalszy wzrost wynagrodzenia, daje to więc wiele nadziei zatrudnionym pracownikom.

bankowo.org.pl